Kampánykörút

Kampánykörút

Share this post

Kampánykörút
Kampánykörút
Érdekes Dolgok az Interneten #35

Érdekes Dolgok az Interneten #35

...

Gergo Papp's avatar
Gergo Papp
Jun 29, 2025
∙ Paid
2

Share this post

Kampánykörút
Kampánykörút
Érdekes Dolgok az Interneten #35
Share
  1. Pont akkor zajlott a YouGov/Economist felmérése egy lehetséges Irán elleni bombázásról, amikor Amerika tényleg ledobta a bombákat. Így élőben láthatjuk, milyen hatással van a valóság a különböző pártpreferenciájú emberekre: a republikánusok hirtelen sokkal jobban egyetértettek a döntéssel, a demokraták pedig jóval kevésbé.

  1. Remek X thread mára híres zenekarok nagyon híres számairól – amikor még csak pár embernek játszották el szobákban. Még ilyen reddit sub is van, r/preformances néven.

  2. Rengeteg skót függetlenséget promótáló X-fiók fejezte be hirtelen posztolást abban a pillanatban, ahogy Amerika bombákat dobott Iránra. Azaz iráni bot-accountok voltak, amik az Egyesült Királyságon belüli káoszhoz próbáltak hozzájárulni.

  3. Kedvenc szerzőim egyike, Andrew Sullivan időnként ír az izraeli helyzetről, és nagyon jókat. A baloldali-túlkapás kritikus liberális világban talán egyedüliként hívja fel mindig a figyelmet arra, hogy sok dolog nagyon nincs rendben azok közül, amit Netanjahuék művelnek. És hiába lehet azzal érvelni, hogy az alternatíva (a terrorszervezetek életben hagyása) talán még rosszabb, ez nem menti fel azokat a telepeseket, akik palesztin területeken gyilkolnak és gyújtanak fel autókat.

  4. Ilyen hatással van az AI a frissen diplomázottak munkanélküliségére:

  1. 3 év alatt ért el 800 millió felhasználóig a ChatGPT (a Facebooknak, Instagramnak és TikToknak ez hét év alatt sikerült). Gyakorlatilag igazi marketing és hálózati hatás nélkül. Mert jó.

  1. Az első Tesla, ami kiszállította magát a vásárlónak. Közeledik az önvezető-korszak, már ne szerezzetek jogsit.

  2. Peter Thiel interjúja a New York Times egyik podcastjában. Érdekes anekdoták és megfejtések a világról, például beszél arról, hogy Elon Musk korábban azt gondolta, hogy azzal, hogy tervezett marsi expedíciójával több bolygón élő fajjá formálná az emberiséget, az ő feladata a legfontosabb a világon (én egyetértek!). De az AI megjelenése után változott a helyzet, miután a Google DeepMind AI-vezetője világossá tette számára, hogy az AI a Marsra is követni fogja őt. Musk nagyon tartott az AI-tól, főleg attól, hogy ha az túl woke, az egész világ, így a Mars is túl woke lesz (?), végül ezért szállt be a politikába és a Trump-kampányba tavaly. Azaz egy ideig azt gondolta, a kulturális csaták fontosabbak, mint a bolygó elhagyása.

  3. Van egy 200 fős város Alaszkában, ahol a lakásoktól kezdve a különböző szolgáltatásokig (posta, orvosi rendelő, rendőrség stb.) minden egy panelház-szerű épületben van. Úgy hívják, hogy Whittier. (Itt pedig Reddit AMA egy korábbi lakossal)

  1. Nem csak amerikai, hanem kínai álom is van, ennek is köszönhető Kína felemelkedése. Csakhogy kezd véget érni az ingatlanlufijuk és a nehezedő gazdasági helyzetük miatt, a mai fiatal generáció már nem számolhat azzal, hogy sok tanulással és kemény munkával jó élete lesz. Aminek aztán súlyos következményei lehetnek Kínára nézve. Jó cikk a New York Times-on (gift link).

Keep reading with a 7-day free trial

Subscribe to Kampánykörút to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.

Already a paid subscriber? Sign in
© 2025 Gergo Papp
Privacy ∙ Terms ∙ Collection notice
Start writingGet the app
Substack is the home for great culture

Share